Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

B She´s Lovely - VÝCVIK/ TRAINING

23.7.2011 - Počasí nám přálo (polojasno, mírný větřík) a tak jsem se odhodlala konečně vzít Zarušku na KOLO. Začaly jsme polní cestou, pak stará vedlejší silnička a pak né příliš frekventovaná boční silnice. Jely jsme malý okruh, dlouhý jako naše každodenní vycházka - jen Zaruše nehonila zajíce, ale šla vedle kola. Ze začátku ji mátlo to, že u nohy chodí vlevo a u kola má jít vpravo. Nicméně opět ukázala svoji inteligenci a velmi rychle vše pochopila :) Dost nám pomáhal již známý povel STŮJ, když jsem potřebovala zastavit. Nemám v plánu žádné velké ježdění, jelikož nechci zatěžovat klouby, ovšem krátké trasy zvládnout může, něco se přiučí a vybijeme trošku energie :)

16.7.2011 - Po krásném výcvikovém víkendu na Vysočině jsem se rozhodla navštěvovat pravidelně K-9 DOG´S SCHOOL BRNO Gabriely Pavlíčkové. Jelikož v Křenovicích nebylo cvičení příliš kreativní, více času se povídalo než cvičilo, rozhodla jsem se, že se Zaruškou budeme i za cenu, že je to dál dojížďet do Brna a po první hodině nelitujeme :) Majitelé i pejsci jsou tam hrozně fajn a cvičitelka Terezka je úžasná a vnímá pejsky individuálně, čehož si moc ceníme !! Cvičili jsme poslušnost i překážky, Zaruška poprvé zkusila houpačku - no snad jí to příště půjde lépe :D

1.-3.7.2011 - VÝCVIKOVÝ VÍKEND VYSOČINA

Jelikož jsme přijeli později, propásli jsme páteční výcvik a začali až večerní soutěží. Ovšem v sobotu jsme vše dohnali. Program byl induviduální podle pokročilosti pejska a výběru programu páníčka (stopy, poslušnost, příprava na výstavy, obrana, soutěže). Stihnout se dalo vše.

Náš sobotní program se Zaruškou byl:

7:00 - Stopy pod vedením Terezky. Šly jsme dvě krátké stopy a Zaruška šla moc hezky na to, že měla stopovací pauzu.

10:15 - Poslušnost-pokročilí, velká plemena. Řekla bych, že na akitu pěkný výkon, klasicky všeude jinde poslouchala víc, než když se cvičilo na place, ale kromě aportování vše zvládla :)

11:30 - Procházka lesem

14:00 - Soutěž o nejrychlejšího pejska, Zara měla čas 8:20 což byla lepší půlka :)) kdyby tam byl zajíc, by se divili co akita dokáže :))

15:00 - Výlet na rozhlednu v obci Rosička, výška rozhledny 42m - pesani čekali dole

17:00 - Vystavní trénink pod vedením Gabky Pavlíčkové

cca v 18:00 jsme šli s pesanama dovádět k vodě - to jim šlo nejlépe :)

19:00 - Obrany (to jsme se Zaruškou byly jen divačky, protože ji obrany nebavíííí)

V neděli ráno jsme si se Zaruší udělaly jednu stopu.

Kdo chtěl, zůstal na poslušnost a soutěž, ale my jely kvůli dešti domů :(

Nicméně moc děkujeme Gabce a Terezce za SKVĚLOU organizaci a atmosféru a všem paníčkům a pejskům za skvělou společnost a těšíme se BRZY NA VIDĚNOU :)

Fotky Zarušky a ostatních pejsků na rajčeti:

http://happydogs2.rajce.idnes.cz/1.-3.7.2011_Vycvikovy_vikend_Vysocina/

 

27.únor 2011 - co se výcviku týče, během zimy, jsme úplně nezamrzly se Zarunkou :D a dneska jsme vyrazily do Křenovic podívat se co je nového a zopáknout si poslušnost. Jednu fotečku části psího "chumlu" máte tady

A zbytek foteček na rajčeti:

http://happydogs2.rajce.idnes.cz/27.2.2011_B_She_s_Lovely_-_dopoledne_cvicak%2C_odpoledne_Captain_of_My_Heart_Cappy/#

11.prosinec 2010 - na výcviku poslušnosti, obrany i stop stále pracujeme. Sice v rámci možností vzhledem k počasí, nicméně jsme se zúčastnily se Zaruškou například obrany v hale. Rozhodla jsem se, že zde nebudu psát každý malý krůček našeho výcviku a budu vás informovat jen o větším pokroku - snad bude :)

21.listopad 2010 - klasicky nedělní poslušnost na cvičáku, kde bylo i za škaredého poočasí cca 20 pejsků, takže jsme nejen procvičily poslušnost, ale i se hezky vydováděly.

A abychom nevyšly ze cviku, daly jsme si i jednu stopu (11:00h, 1h stará, dělka cca 30m, tři oblouky, tráva, mokro, zataženo, obyč.krok, pamlsky občas vynechané, vlítla tam jak superman, pak se kousek vrátila, ale dál už šla hezky)

17.listopad 2010 - den boje za svobodu a demokracii a my se Zarunkou vyrazily taky do boje - proti našemu figurantovi :D Po dlouhé době jsme byly na obraně. Aly myslím, že Lukáš (náš figurant) moc nadšený nebyl - první kolo jakš takš snaha - i bylo něco jako zavrčení, ale ve druhém na něj koukala, jestli náhodou nespadl z višně na znak :) nevím, zda tohle bude naše silná stránka.... Eby (NO) byla na obraně dnes poprvé a šlo jí to tak 10x líp :-)

Stopy:

16.11.2010 (15:20, stopa stará 1h, délka cca 50m, obyč.krok, pamlsky občas vynechané, 3 oblouky, tráva, zataženo, Zarunka koukala na koníčka a všude možně - strašné, ale po mém občasném zatažení zpět na stopu a povelu STOPA, jsme zázrakem došly do konce)

15.11.2010 (15:05, stopa stará 1h, délka cca 40m, šlapána obyč.krokem, pamlsky občas vynechány, tři oblouky, tráva, zataženo, téměř bezvětří, šla hezky)

 

14.listopad 2010 - na dnešní cvičák jsem vzala foťáček, jelikož nám počasí přálo :-) Trénovaly jsme se Zarunkou základní poslušnost v řadě (za fotečky děkujeme Liborovi).

Pak jsme šly na kladinu (ostatní i na áčko a překážku, ale my ještě rosteme, takže raději ne) a na závěr dlouhodobé odložení (2 min).

V mezičase i po odcvičení pejsci jako vždy dováděli a měli jsme tam dneska i malá štěňátka :-)

Fotečky všech pejsků, kteří se dneska zúčastnili najdete na rajčeti:

http://happydogs2.rajce.idnes.cz/14.11.2010_Cvicak_Krenovice/

Kromě cvičení poslušnosti, jsme si se Zarunkou na cvičáku dneska i zastopovaly - (11:20h, stopa stará 1h, šlapána normálním krokem, délka stopy asi 35m, dva oblouky, jasno, mírný vítr, tráva, šla hezky)

Starší stopy:

11.11.2010 (16:40, stopa stará 30min, tráva, bezvětří, zataženo, délka 30m, šlapána normálním krokem, dva oblouky, prolítla ji jak superman, jednou se vrátola, ale úspěšně dokončeno)

10.11.2010 (16:50, stopa stará 30min, šlápoty o něco dál od sebe, délka stopy 30m, dva oblouky, tráva, zataženo, bezvětří, zvládnuto)

9.11.2010 (16:20, stopa stará 30min, šlápoty od sebe na vzdálenost jedné šlápoty, dva oblouky, celková délka 25m, pole, zataženo, den po dešti, bezvětří, šla hezky)

7.listopad 2010 - máme za sebou další nedělní tréninky poslušnosti, klasika chůze u nohy, odložení v sedě, leže a ve stoje za chůze, dlouhodobé odložení (asi 2min) v leže, obraty na místě a přivolání - to vše v řadě. Poslouchala hezky, odložení bez problémů i kladinu zvládla :-)

V Křenivicích jsme si daly i zatím naši nejtěžší stopu (11:00h, stopa stará 1h, zataženo, bezvětří, trávník, stopa 20m dlouhá, dva malé obloučky, šlápoty od sebe poprvé 20cm, pamlsek občas vynechaný, šla bez zaváhání - super!)

Starší stopy:

5.listopadu 2010 (16:40, stopa stará 40min, polojasno, mírný vítr, pobránované pole, stopa dlouhá cca 15m, šlápotky dál od sebe, pamlsek občas vynechaný, šla hezky)

3.listopadu 2010 (16:40, stopa stará 40min, polojasno, bezvětří, pobránované pole, dva oblouky, občas vynechaný pamlsek, jednou se zamotala, ale sama se vrátila a došla do cíle)

2.listopadu 2010 (14:30, zataženo, bezvětří, pobránované pole, do oblouku, pamlsky občas vynechané, na začátku zaváhala, ale stopu jsme došly)

30.října 2010 (8:20, jasno, mírný vítr, tráva, nášlapy kousek od sebe, Zarunka část vynechala, ale pak pokračovala na stopě, jakš takš do konce - nic moc, pamlsky občas vynechané)

29.října 2010 (16:00, jasno, mírný vítr, pole s nesklyzen.obyl.klasy, dva menší oblouky, Zaruše čichala všude jinde a tak jsme šly domů)

28.října 2010 - zima se nám rychle blíží a jak teplota klesne pod -5°C končí do oteplení stopování. Proto se snažíme pracovat intenzivněji, dokud to jde.

Dneska 28.10. jsme stopu zase udělaly o něco těžší - jednotlivé šlápoty, které jsem šlapala těsně za sebou jsem rozšířila o mezeru cca 10cm. Na práci Zarušky to nebylo vůbec poznat, šla jistě a přesně - prostě krásně :-)  (Čas stopy 7:50, jasno, námraza, jeden velký oblouk)

 

Starší stopy:

27.10.2010  (15:40, jasno, bezvětří, pole se zbytky obil. klasů, stopa delší a dva oblouky, šla moc hezky)

24.10.2010  (16:40, mírný déšť, šla skvěle)

22.10.2010

20.10.2010

 

18.října 2010 - přešly jsme z pachového tunelu užšího - jedna šlápota na jednotlivé šlápotky za sebou s pamlskem v každé šlápotce - délka cca 10m. Zarunka změnu zvládla moc hezky, rychle se zorientovala a pochopila, jak má jít po stopě, kde není jen jedna šlápotka (tunel), ale dvě. Takže budeme dále trénovat a další změnu zde zapíši. (Stopovaly jsme na poli, téměř nefoukal vítr a bylo kolem 17h, sucho, zataženo)

 

10.října 2010 - je to víc, jak měsíc co jsme se Zarunkou stopovaly. Tudíž dneska měla druhou rovnou stopu, která jí šla skvělě. Těšila se a okamžitě věděla co má dělat - šikulka.

Také jsme se Zaruší dnes byly Miladou "vyhozeni" ze štěňátek a už cvičíme s dospělákama :-) Umíme: ke mě, k noze, sedni, lehni, vstaň. Pracujeme na: odložení, odložení za chůze v sedě, ve stoje a v leže. Zkoušely jsme i překážky, kladina nic moc a áčko nejdříve žádné nadšení, pak na něj lezla sama:)

 

3.října 2010- jsme se zůčastnily stopovacího semináře pod vedením Zuzky Maškové, předsedkyně ZKO Křenovice. Informovala nás o všem od základních zásad stopování ve sportovní kynologii, přes detailní výcvik od štěňátka k dospělému psovi. Například délku stop, vývoj stopy, jak stopu šlapat, proč si vést stopovací deník, jak dávat pamlsky, přístup a chování psovoda, kdy celé stopování začíná, kolik stop udělat týdně (měsíčně), příprava na závody (zkoušly) atd atd. Opravdu velké množství užitečných informací. Všichni dále pokračovali praktickou částí, ale Já s naší háravkou musela odjet domů :-) takže praxi se Zuzkou a Miladou budeme trénovat individuálně.

 

5.září 2010 - na cvičák jsme klasicky dorazily se Zarunkou o hoďku dříve (na 8h) na stopy. Nejřív jsme si udělaly pachový koláč (cca náš šestý) a pak byla naše premiéra - první rovná stopa asi 10m :) Zarunka začala moc hezky, pak se chtěla vrátit, ale rychle pochopila, že má postupovat dál. Takže úspěšně a bez zaváhání dorazila do cíle.

 

1.září 2010 - od 24.8.2010 probíhá u nás na cvičáku v Křenovicích výcvik agility s Ivanou Němečkovou. My jsme na agility ještě moc malí a tak zkoušíme max běhání tunelem :-) Ovšem na hodiny agility chodíme jako pasivní účastníci, hrát si s pejskama a se Zarou trénovat stopy.         Dnes s náma byla poprvé na cvičáku i Briuška na čumendo :)

 

15.srpna 2010 - jsme si se Zarou zkusily první stopu, tzn. vytvořily jsme si náš první "pachový koláč". Poslušnost i obranu jsem, už zkoušela kdysi dávno se Sárou a pak s Briuškou, ale stopy jsou opravdovou premiérou nejen pro Zarunku, ale i pro mě. Doufám, že nám to půjde, protože věřím, že v tomhle by Zarunka mohla být dobrá.

 

12.srpna 2010 - za 11 dní nám bude 5 měsíců a tak jsme vyrazily do ZKO Křenovice mrknout se na obrany. Ze všech stran štěkot natěšených pejsků, figurant Lukáš Kobolka a vše co dělají bylo nové. Tak jsme koukaly, pak jsme se šly s figurantem seznámit a na konci konečně hry :-) ale příště se zapojíme už i my na ostro :) čas ukáže, jak nám tato hra půjde ....

 Více foteček zde:

http://happydogs2.rajce.idnes.cz/12.8.2010_Nase_prvni_obrana_-_na_cumendo_v_ZKO_Krenovice/

 

11.července 2010 - jsme se Zarunkou byly poprvé na cvičáku (v Křenovicích), zatím to bylo jen rozkoukávání. Nicméně doufám, že brzy už poreferujeme jak nám výcvik jde a co umíme :-)

 
 
TOPlist